Kompleksowa obsługa pogrzebów katolickich, innych wyznań,
oraz świeckich

Baza wiedzy

Pogrzeb operowy

Żegnając ukochaną osobę, pragniemy wyrazić swoją miłość i tęsknotę. Można to zrobić na wiele sposobów, lecz najważniejszym jest ceremonia pogrzebowa. To właśnie podczas ostatniej drogi zmarłego mamy okazję wyrazić swoje uczucia w najbardziej doniosły sposób.

Po śmierci bliskiej osoby, pogrzeb staje się wydarzeniem, na którym koncentruje się cała rodzina. To czas, w którym pragniemy uczcić życie kogoś wyjątkowego i opłakiwać jego odejście.

Wiedząc, jak ważne są łączące ludzi uczucia, przygotowaliśmy dla Państwa specjalną propozycję. Wierzymy, że muzyka jest jednym z najpiękniejszych sposobów wyrażania emocji. Odpowiednia oprawa muzyczna pogrzebu pozwala mocniej uchwycić tę wyjątkową chwilę. Dlatego też dajemy Państwu możliwość uwznioślenia ceremonii pogrzebowej obecnością chóru operowego.

Chór operowy na pogrzebie

Prezentujemy chór profesjonalnych śpiewaków operowych, którzy na co dzień pracują w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, przy ulicy Fredry 9. Ich głosy mogą od dzisiaj uświetniać pogrzeby w Stolicy Wielkopolski.

Chórzyści operowi na żywo zapewniają głęboko wzruszające przeżycia, jednocześnie czyniąc z ceremonii pogrzebowej piękne przeżycie, które na wiele lat zapisze się w pamięci wszystkich żałobników.

Poznański Dom Pogrzebowy, jako jedyny w Poznaniu, może zapewnić organizację ceremonii pogrzebowej w sposób bardziej wrażliwy, współczujący i głęboki. Dzięki obecności chóru operowego ostatnie pożegnanie będzie naprawdę wyjątkowe.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania na temat pogrzebu z udziałem chóru operowego, prosimy o kontakt pod numerem:

537 800 301
(telefon całodobowy)

Dostępność chóru:

  • Ceremonia kremacji;
  • Pogrzeby świeckie;
  • Pogrzeby wyznaniowe wszystkich obrządków;
  • Konsolacja, czyli uczta pogrzebowa (stypa).

Kiedy jest odpowiedni czas na występ chóru?

  • Procesja – podczas drogi, którą przemierza trumna i żałobnicy, z kaplicy do miejsca pochówku.
  • Podczas ceremonii pogrzebowej – jako uzupełnienie modlitwy i przemówień oraz podczas składania ciała lub prochów zmarłego do grobu.
  • Podczas żałoby – dla rodziny zmarłego śpiewanie może okazać się trudne, dlatego chór może śpiewać podczas oddawania hołdu zmarłemu, po zakończeniu głównej części ceremonii pogrzebowej.
  • Na zakończenie – kiedy żałobnicy odchodzą od grobu.